Week in pictures

Tak jsem tady s prvním článkem typu week in pictures, tedy jakési shrnutí uplynulého týdne ve fotkách. Pokud jste ještě nikdy ...


Tak jsem tady s prvním článkem typu week in pictures, tedy jakési shrnutí uplynulého týdne ve fotkách.

Pokud jste ještě nikdy nezkusili lahmajoun (neboli arménskou pizzu), tak netušíte, o co přicházíte! :) Jedná se o tradiční pokrm arménské kuchyně. Je to vpodstatě jenom tenký plátek křupavého těsta, na kterém je mleté maso (nejčastěji hovězí nebo jehněčí) s rajčatovou omáčkou a bylinkami. Nejlepší je pokapaný čerstvým citronem. Na Kypru ho seženete na každém rohu, jedná se o rychlý a levný snack. Já už si na něm stihla vypěstovat závislost :)
 Kočky kde se podíváš a nová várka koťat každý týden. (Nedokážete si představit, jak moc se musím držet, abych si je nevzala domů..)


Jezero Oroklini 


Toto je prosím dálnice..respektive zácpa na dálnici aneb neděle na Kypru - všichni Kypřané utíkají z Nikosie k moři, takže maximální rychlost jakou se na dálnici pohybujete je 20 km/h..


Vítejte u mě v kuchyni alias návštěva Ikey.

!!!

Konečně nám u domu dozrály fíky! 

V pondělí jsme byli na výletě v turecké části Nikosie˛- nevím, jestli jsem se o tom zmínila a rovněž nevím, jak moc dobře Kypr znáte, ale Nikosie (hl. město) je od roku 1974 (kdy proběhla turecká invaze) rozděleno na řeckou (jižní) a tureckou (severní) okupovanou část. Jedná se o jediné hlavní město na celém světě, které je rozdělené. Pokud by vás to zajímalo, můžu o samotné okupaci a aktuální situaci na Kypru napsat článek
  
Buyuk Han
 

Tradiční bazar 

Kemal Atatürk neboli Otec Turků, všude, kde se podíváš...
 

Beach life Skořicové rolky 

Jak si udržuju postavu do plavek n.1 

Postava do plavek n.2 - nejlepší mandlový dort z Ikey!! 


To si tak jedete na nákup a vidíte, že nějaká inteligentní paní, která parkovala na chodníku chce vjet zpátky na cestu, tak teda úplně (!!) zastavíte, aby měla prostor, ona se točí, točí a otočí se až do vás. Pak čekáte uprostřed cesty tři hodiny na pojišťovnu a odtahovou službu, aby nakonec přijela paní, která vypadá, že do pěti neumí napočítat, neumí ani slovo anglicky, takže všechno vyřizujete v řečtině.
Další den zamíříte do pojišťovny, aby vám teda dali náhradní auto, když to vaše je nepojízdné a oni vám jednak nic nedají a navíc vás seřvou, proč máte takové auto jaké máte, že na něho nemůžou sehnat součástky.
Welcome to Cyprus! 


Po neskutečných peripetiích mi došel balík od mamky - největší radost! Jak funguje kyperská pošta je mi stále záhadou. Jednak se vám nenamáhají dát do schránky papírek, že si balík můžete vyzvednout. A poté, co vám dojde trpělivost a na poštu jdete, protože svůj balík sledujete každý den pomocí track&trace a  víte, že na té poště zkrátka je, se s vámi zaměstanci pošty začnou hádat, že tam žádný balík není.

Welcome to Cyprus! 


Pokud by vás cokoli zajímalo, pište do komentářu :)

Tereza
You Might Also Like

4 komentářů

 1. super fotky :) mmm, to jedlo vyzerá veľmi dobre.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji.
   Jojo, jídlo je tady super, žádný vegetarián nebo člověk na dietě nemá šanci :)

   Vymazat

}