Národní park Athalassa/ Athalassa National Forest Park

Dneska pro vás mám fotky jednoho z mých nejoblíbenějších míst na Kypru vůbec a to z Athalassa národního parku.  // Today I hav...


Dneska pro vás mám fotky jednoho z mých nejoblíbenějších míst na Kypru vůbec a to z Athalassa národního parku. 
//
Today I have pictures of Athalassa National Forest Park for you.Kypřané to sice nazývají národním parkem, ale on je to spíše takový lesopark/botanická zahrada.
Park se svou rozlohou 840 hektarů je opravdu obrovský a vzhledem k tomu, že zahrnuje cyklistické stezky, pěší zónu, sportovní hřiště, dětské hřiště a piknikový areál, si zde opravdu každý je schopen najít to své.

///  
Athalassa Park is located in the north area of Nicosia and surrounded by the areas of Aglantzia, Strovolos and Latsia.
Due to the fact that the area of the park is more than 840 hectares and includes cycling tracks, running tracks, lane for pedestrian, sports ground and playground for children, I am sure that everyone is able to find something to do there.
 

Dominantou parku je jezero, ve kterém žije velké množství nejrůznějších ryb, kachen a vodní želvy.

//
Athalassa park contains a special lake which is home of many animals, such as fishes, turtles and ducks etc.

Já jsem schopná v parku trávit hodiny, panuje tam neskutečně příjemná atmosféry, jenom se procházíte a zapomenete na všechny problémy každodenního života a jediné, co vás trápí je fakt, že jste zase zapomněli staré pečivo pro kachny. :)

Doufám, že na vás fotky aspoň trochu té klidné atmosféry přenesou.

 //

Personally I am able to spend hours and hours there, just walking and relaxing my mind… you can just walk and forget about all your daily problems and the only thing which can worry you is whether you brought  some old bread for ducks in the lake or not.

I hope that pictures will transfer at least a little of peaceful atmosphere :)

Tygr/ Tiger
 

You Might Also Like

0 komentářů

}