Pláže na Kypru - Makenzy | Beaches in Cyprus - Makenzy

     Vzhledem k tomu, že včera byl první podzimní den a v Česku byla poslední dny docela zima ( ahoj mami! ), tak jsem se rozhodla, že dneš...

     Vzhledem k tomu, že včera byl první podzimní den a v Česku byla poslední dny docela zima (ahoj mami!), tak jsem se rozhodla, že dnešním článkem začnu takovou mini sérii o kyperských plážích a snad vám do Čech trošku toho sluníčka a léta ještě pošlu :)
     Pokud by vás zajímalo, jaké počasí tady teď máme, tak se za poslední týden docela ochladilo. Přes den už nemáme 40 stupňů, ale jen kolem 33. Anebo místo popisu teplot bude jednodušší, když vám řeknu, že jsem se dneska pořádně spálila!


    Because yesterday was first day of autumn I have decided that I will start with a  mini series about Cyprus beaches and I hope that a little bit of sun will also come to you :)
     Today post is about Mackenzy beach in Larnaca. This beach is situated near Larnaka airport so in summer you can see a plane landing every 15 minutes.
Mackenzy beach is a long beach (almost 1 km) with fine grey sand. The sea is calm, the water is clear and the footpath near the beach makes a walk along the sandy beach a memorable experience. There are many bars, restaurants, taverns found near the beach so I am sure that everybody can find whatever they like.

     Dnešní článek je o Makenzy (chcete-li Mackenzie) pláži v Larnace. Někde jsem se dočetla, že pláž nese jméno po jednom Skotovi, který si po konci druhé světové války založil vedle moře restauraci, ale co je na tom pravdy, to nevím.

Pláž se nachází kousek od letiště, takže přes hlavní sezónu vám nad hlavou lítá co 15 minut letadlo a je to opravdu zážitek (hluku se bát nemusíte :)) (Kdo mě najde?)
     Jedná se o jednu z nejoblíbenějších pláží v Larnace (hlavně pro místní). Vzhledem k tomu, že má pláž délku skoro jeden km, jsem si jistá, že si zde každý najde to své - je zde velké množství barů (díky nim je zde v létě opravdu živo), možnost vodních sportů, lehátka se slunečníky... ale pokud si chcete odpočinout od lidí a zkrátka jen vypnout- i vy si zde najdete to své.
     Pláž je písčitá  (takový ten písek, co vám vleze všude :)) a vstup do moře je pozvolný.
    


Vedle pláže je i malý přístav pro rybářské loďky.
 Next to the beach there is small harbor for fisherman and others

Co je ale na pláži nejlepší, je to, že loni zde vybudovali nádhernou promenádu, takže podél moře můžete dojít až do centra Larnaky.
What  really amazes me about Makenzy beach is the promenade which leads to the Larnaca city center.


 Podél promenády je velké množství pěkných taveren a restaurací.
Along the promenade you can find so many nice taverns and restaurants.
Tereza

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Slunce, moře, pláže ...... jen tiše závidím

    OdpovědětVymazat

}