AGIA THEKLA

Dneska pro vás mám fotky, které vás snad v tom českém pošmourném počasí, trošku zahřejí a pohladí na duši. Jedná se o kostel Agia Thekl...

Dneska pro vás mám fotky, které vás snad v tom českém pošmourném počasí, trošku zahřejí a pohladí na duši.

Jedná se o kostel Agia Thekla - tedy přesněji řečeno o dva kostely. Jeden zrenovovaný, v zářivě modro-bílých barvách a jeden, který je vybudován ve skále a jeho počátky sahají až do 4. století.


Today I have post about a beautiful and breathtaking place for you. The place is called Agia Thekla and has two beautiful churches - one of them is white and blue church on a top of a hill which you can see already from large distance.Barvy kostela jsou opravdu tak zářivé jako na fotkách. Co mě ale dostalo byl tento pohled - nekonečné Středozemní moře ve své plné kráse.

Jak můžete vidět na fotkách níže, tento skalní kostelík/katakomba je stále místními využíván - je vyzdoben velkým množstvím pravoslavných ikon a svíček a čerstvými květinami.
The other attraction which you definitely shouldn't miss is the natural chapel in a  cave.
As you can see - this cave church which is carved in a stone is still used by local people, because you find fresh flowers there and candles burning.Pěkný zbytek dne!

Tereza


You Might Also Like

2 komentářů

 1. Terezko, tak ten první kostelík to je taková nádhera .... a v pozadí to moře ... asi bych se posadila tak, abych viděla kostel i moře ............ musí to být krásné tam strávit nějaký čas
  ... ty poslední dvě fotky nemají chybu ...
  Užívej si všeho! Jarka

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné, romantické prostředí, úplně tam vidím nevěstu a ženicha.... :)
  šárka

  OdpovědětVymazat

}