Den OCHI | OCHI Day

     Dneska pro vás mám takový mini článek o dnešním dni. 28. říjen je státním svátkem nejen v České republice, ale také v Řecku a n...

     Dneska pro vás mám takový mini článek o dnešním dni. 28. říjen je státním svátkem nejen v České republice, ale také v Řecku a na Kypru.
28. říjen neboli DEN OCHI (ochi znamená v řečtině NE) je památkou na 28. říjen 1940, kdy řecký premiér Metaxas odmítl Mussoliniho žádost o vstup italských vojsk do Řecka. Jinými slovy se jedná o den, kdy Řecko řeklo NE vstupu italských vojsk na jeho území. Toto odmítnutí znamenalo vstup Řecka do druhé světové války a začátek řecko-italské války roku 1940.

     Na tento den se vzpomíná nejen v Řecku, ale také na Kypru a jsou s ním každoročně spojeny velké oslavy. Letos na Kypr přijel řecký ministr zahraničí, který spolu s kyperským prezidentem zahájil v 11 hodin ráno oficiální promenádu, při které se prezentují jednotlivé školy, spolky, fotbalový klub atp. Lidé stojí podél trasy a mávají řeckými a kyperskými vlaječkami. :)

Today we are celebrating in Cyprus (and of course in Greece) OHI Day. OHI Day is memory of the rejection of an ultimatum which was offered to Greece on the morning of 28th of October 1940 by Italian dictator Mussolini. Greek dictator Ioannis Metaxas said OHI (=no) to the entrance of Italian army to Greece. This NO brought Greece into the war on the Allied side and it also meant beginning of Greco-Italian war in 1940.  
The events of 1940 are commemorated every year with military and student parades. This year Nicosia´s parade has started at 11 o'clock in the morning with presence of Greek minister of Foreign affairs and Cypriot president.  Most public buildings and residences are decorated with Greek flags.
Tereza

You Might Also Like

0 komentářů

}