Pláže na Kypru - Oroklini beach | Beaches in Cyprus - Oroklini beach

Jsem tady s dalším článkem o kyperských plážích - jak tak sleduji, tato série článků se vzhledem k počasí v Česku těší velké oblibě :) (ať ...

Jsem tady s dalším článkem o kyperských plážích - jak tak sleduji, tato série článků se vzhledem k počasí v Česku těší velké oblibě :) (ať žije ironie!)

Dneska bych vám ráda představila jednu z mých nejoblíbenějších pláží na Kypru. Pláž leží kousek za Larnakou, ve vesničce/městečku Oroklini (někdy je Oroklini považována za součást Larnaky) a v průvodcovských brožurkách byste ji asi hledali marně - a proto ji mám právě tak ráda :)

Pláž je někdy také známá jako "Gold Fish" podle restaurace, která se vedle ní nachází.


 Hello, hello! This time I would like to show you one of my favourite beaches in Cyprus - the Oroklini beach located close to Larnaca.
This beach is also known as a Gold Fish beach because the Gold Fish restaurant is located right next to it. :)

Jedná se o písečnou pláž takového spíše přírodního typu, kde vstup do moře je hooooodně, ale opravdu hooodně pozvolný a voda je krásně čistá a průzračná.
Oroklini beach is sandy beach and the water here is incredibly clear and clean!Moři dominují uměle vybudované vlnolamy, které spousta lidí považuje za malé ostrůvky. Pokud se překonáte (to znamená přejdete přes pár mořských řas) a na vlnolamy vylezete - rozprostře se před vámi výhled  na moře v jeho plné kráse. A místními jsou vlnolamy zase užívány k rybaření.
Many people believe that these stones in the middle of the sea are natural islands but in fact they are hand made wave-breakers. People very often climb on them and then have different view from the sea and  locals sometimes use them as a spot for fishing.
Podél pláže se táhne pěkná (nedávno zrekonstruovaná) promenáda na které najdete nějaké to občerstvení, tavernu či bar.
There is a beautiful promenade along the sea where you can find some coffee and snack bars.

Mějte se hezky!

Tereza

P.S. Neberte to jako akt provokace, ale já se dneska zase spálila.. ach jo

You Might Also Like

10 komentářů

 1. Ty máš jediný štěstí, že za chvilku odlítám do teplých krajin, jinak bych snad zrušila sledování tohoto blogu! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. haha :D

   a kampak se chystáš? :)

   Vymazat
  2. To bych stejne neudelala :)). Letim do Peru a pak se presunem do Bolivie. No jsem na sebe zvedava, jelikoz jsem doted cestovala max po Evrope. Ale hrozne rada ctu travel clanky, tak konecne nejakej poradnej treba taky napisu :D

   Vymazat
  3. jé, to zní super!
   tak si to pořádně užij a vše zdokumentuj. už se těším na články! :)

   Vymazat
 2. Terezko, je to příjemné takový post. Málem jsem začala zhluboka dýchat - nasávat ten krásný vzduch. Vypadá to tam fakt příjemně ... už se vidím na tom vlnolamu.
  Tak se těším zase příště.
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to mám radost, že k vám i přes ty fotky kousek té příjemné atmosféry dojde :)

   Vymazat
 3. Ve Štramberku 5 stupňů, takže spáleniny nehrozí. Opět velmi pěkné fotky.
  Šárka

  OdpovědětVymazat
 4. Vždycky, když mi je extrémní zima, rozkliknu tvůj blog a chvilku očučuju fotky :D Nevím, zda to pomáhá, ale aspoň můžu vesele dumat nad tím, jaké by to bylo, kdybych byla právě u moře :)

  OdpovědětVymazat

}