Pláže na Kypru - Makronissos beach | Beaches in Cyprus - Makronissos beach

Dneska pro vás mám článek o pláži, kterou jsem nedávno navštívila (ano, vím, že je konec října - a to pomlčím o tom, že jsem se i KOUPALA) ...

Dneska pro vás mám článek o pláži, kterou jsem nedávno navštívila (ano, vím, že je konec října - a to pomlčím o tom, že jsem se i KOUPALA) a myslím, že si zaslouží samotný příspěvek.
Jedná se o Makronissos beach poblíž letoviska Agia Napa. 

Jak už jsem se zmiňovala tady, osobně dávám přednost spíše přírodním/divokým plážím anebo plážím, kde zkrátka není hlava na hlavě.
Makronissos beach je pláž docela známá, tím pádem zalidněná, ale i tak ji mám docela ráda. Jednak proto, že tam je sprcha (trošku hloupý důvod, ale je to první sprcha, kterou jsem na Kypru objevila), ale ten hlavní důvod je neskutečně průzračná voda a krásná tyrkysová barva moře. (Opravdu to není photoshop)

Today I would like to show you one more beach in Cyprus . The beach is called Makronissos beach and you can find it near to Agia Napa.
However I prefer more quite beaches than is this one, I love this one because it is stunningly clean and the water has incredible color. (its not photoshop! :))


Jak můžete vidět na fotkách, pláž je písčitá - poznávací znamení písku - ten, co vleze všude :)V okolí Agia Napy můžete najít spoustu malých pláží. Bohužel nejsou propojené, takže nemůžete přecházet z jedné na druhou. A autobus vás k nim nedopraví (ten vás ale na Kypru nedopraví v podstatě nikde..), proto hodně lidí (a nejen mladých) volí jako dopravní prostředek takovéto super "auto". Cena za jeden den začíná na 35 eurech, což je docela fajn cena. :)

You can find many small and nice beaches in Agia Napa. Unfortunately beaches are not that close to each other so it makes it impossible to walk between them, but there is an option that you can hire this "car" and happily enjoy and discover Agia Napa. The price is not that high - its starts from 35 euro.


Na Makronissos pláži nechybí nabídka vodních sportů, najdete zde i pár barů, ale nic divokého :)
A za pláží je pěkná promenáda, po které můžete dojít na malou pláž.

There are also options of doing water sports, refreshing at few bars or walking behind the beach in a nice promenade which leads to another hidden small beaches. 

Tak to je pro dnešek vše, já utíkám do školy.

Mějte se hezky a doufám, že jsem vás aspoň trošku zahřála :)

edit: Chtěla bych vás jenom upozornit na to, že mám i stránku na facebooku > tady. Takže pokud mě tam nesledujete, můžete to napravit :)
Když se někdy stane, že na blog nemám čas, snažím se být aktivní aspoň tam, anebo tam vkládám různé zajímavosti - například to, že minulý týden byla u Larnaky spatřena velryba. :)
 
Tereza

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Tuto pláž znám, takže se vyrojilo mnoho pěkných vzpomínek :) .

    OdpovědětVymazat
  2. Tuto pláž znám, takže se vyrojilo mnoho krásných vzpomínek :)

    OdpovědětVymazat

}