Farmářské trhy | Farmer’ s Markets

Dneska pro vás mám možná trochu netypický článek, ale rozhodla jsem se ho sem zařadit, protože se jedna o jednu z věcí, kterou mám na Kypru...

Dneska pro vás mám možná trochu netypický článek, ale rozhodla jsem se ho sem zařadit, protože se jedna o jednu z věcí, kterou mám na Kypru moc ráda.
Dnešní článek bude věnovaný trhům, které se konají každou středu a neděli dopoledne v centru Nikosie. Centrální parkoviště se během pár minut zaplní malými stánky s ovocem, zeleninou, květinami a pečivem malých zemědělců, kteří se do Nikosie sjíždějí z přilehlých vesnic.

 

Nákupy na trhu vás vyjdou cenově zhruba stejně jako ze supermarketů, ale kvalita je nesrovnatelná. Všechno ovoce a zelenina jsou čerstvé, voňavé a opravdu chutné... Navíc máte jistotu, že to je od těch stařičkých pánů, kteří mají ještě hlínu za nehty (to nepřeháním), vypěstované bez milionu chemikálií a že to za vámi necestovalo přes polovinu světa ještě zelené a dozrávalo po cestě. :)
Today I have post about fruit/veggie market for you. I have decided to write about this place because I always enjoy the atmosphere there :)
 Fruit market takes place every Wednesdays and Saturdays mornings in the city center of Nicosia.
Most of farmers from small villages are coming here to sell their products.  The fruits are not that much cheaper than in the supermarkets but the quality is incomparable.
A co že si tam můžete nakoupit? Úplně všechno :)


Moje nákupy vypadají vždycky zhruba takto a za celý nákup zaplatím tak 8-9 euro :)


Pokud přemýšlíte nad tím, co je to na předchozí fotce vpravo v rohu dole, tak se jedná o okru neboli ibišek jedlý. Ibišek jedlý je rostlina, která už byla známá před 5000 lety v Egyptě a patří do čeledě slézovité, tím pádem po uvaření lusk změkně a promění se na takový měkký slizký lusk. (jak jinak to popsat. hm?)  Nejčastěji se konzumují pečené v troubě spolu s bramborama a další zeleninou, přidá se trochu octu, vína a olivového oleje..


 

A co vy a zelenina a ovoce? :) Dáváte přednost supermarketům nebo trhům či bio obchůdkům?
Mějte se hezky,

Tereza

You Might Also Like

2 komentářů

}