Mořské jeskyně | Sea Caves

Dovolte mi, abych vás uved la do aktuální situace. Při psaní tohoto článku sedím zachumlaná v dece, mám troje ponožky, kolem krku omotanou...

Dovolte mi, abych vás uvedla do aktuální situace. Při psaní tohoto článku sedím zachumlaná v dece, mám troje ponožky, kolem krku omotanou hrubou šálu a na sobě dvě trička a teplý zimní svetr. Když jsem se před dvěma dny ráno probudila a šla na balkón, tvář mi ošlehl studený vítr, jaký jsem snad ještě na Kypru nezažila.
Přes den sice máme těch 15 až 20 stupňů, v noci ale kolem 5. To by nebylo takové neštěstí, kdyby byly na zimu připravené i domy. Jenže na Kypru prostě nenajdete ústřední topení (jen opravdu výjimečně), takže jediné řešení jsou přímotopy anebo klimatizace - ale to logicky nemůžete mít zaplé 24 hodin denně, protože byste se asi nedoplatili.. :)
Navíc většina bytů je vystavena opravdu letně - jako příklad uvedu náš jednopokojový byt (ložnice, obývák spojený s kuchyní), který má tři (!!!) balkóny a spoustu oken, to znamená izolace nulová. No nic, nezbývá nic jiného než se zahřívat čajem a pohledem na tyto fotky :)

 Když se na Kypru řekne Cape Greco, málokdo ví, že se jedná o celou oblast v okolí Agia Napy, která se pyšní statusem národního parku (psala jsem o něm článek tady).
Většina lidí má pod názvem Cape Greco zafixované místo, o kterém se dočtete v dnešním článku.Každý, kdo toto místo navštíví poprvé, zůstane zírat s otevřenou pusou, protože se jedná o dechberoucí pohled. Kombinace mořských jeskyň, křišťálově čisté vody a  výhledu na nekonečné Středozemní moře, které se rozprostírá přímo před vámi, zkrátka nemá chybu :)

Mořské jeskyně můžete navštívit buďto po svých (to je ale docela nebezpečné, protože skály jsou poměrně ostré), popřípadě proplout kolem nich lodí. Ti odvážnější z jednoho výběžku, který je 10 metrů vysoký, dokonce skáčou. 

Today I have post for you about Cape Greco sea caves. When you say Cape Greco I am sure that many people have no idea that there is National Park with this name, 99% of them just know this place which is famous for beautiful sea caves, crystal clear water and lovely views of sea.
Some crazy people like to jump in to the sea which is really fun to watch. I think the pictures describe the place better than me so enjoy it :)

 Tento mladík neměl opravdu chybu :D 


A na závěr dvě fotky mě a paní, která se mi tam nějak vloudila a při procházení fotek jsem se doma docela pobavila..
 


Pěkný zbytek víkendu,

Tereza


a na závěr mám pro vás jednu fotku z roku 2013 - ano, jsem to opravdu já..

You Might Also Like

0 komentářů

}