Vánoční Kypr

Krásné ráno všem :) Když máme dneska ten Štědrý den, připravila jsem si pro vás článek s fotkami vánočního Kypru. Od 20. listopadu ...

Krásné ráno všem :)

Když máme dneska ten Štědrý den, připravila jsem si pro vás článek s fotkami vánočního Kypru.

Od 20. listopadu se jeden z parků v Nicosii proměnil na tzv. "Pohádkové městečko" (aspoň se to tak jmenovalo v řečtině). Organizátoři slibovali naladění na vánoční atmosféru a splnění našich vánočních přání. Očekávala jsem vánoční trhy s horkými nápoji, s jídlem, zkrátka tradiční české vánoční trhy akorát ve větším provedení. Jaká byla realita? V podstatě naše pouť. Spousta kolotočů, milion atrakcí, soutěže, ve kterých jste mohli vyhrát nějakou kýčovitou hračku made in China a jeden vánoční strom se Santa Clausem a dvěma soby. Pohádkovému městečku dominovalo velké pódium, na kterém se střídali známí řečtí zpěváci. Jediná věc, která mi přišla trošku vánoční byla zamrzlá plocha na bruslení.  Naladění na Vánoce? Bohužel..


Dalším místem, které bylo propagováno na bilboardech a v rádiu, byla jedna z hlavních ulic v Nicosii - Makarios Avenue, která se na jeden měsíc proměnila na Christmas Avenue. Měly zde být k dostání horké nápoje, tradiční vánoční pokrmy (na které jsem se hrozně těšila), ukázka vánočních řemesel atp. Realita? Celkem jsem napočítala asi pět stánků, z toho jeden prodával čínské hračky, druhý rozléval studené víno, třetí prodával bulharské produkty a v posledním jste si mohli dát na občerstvení německý buřt. Poté se povozit na housenkové dráze či řetízkovém kolotoči.

Co mě ale překvapilo bylo to, jak moc Kypřané prožívají vánoční výzdobu obchodů a vlastních domů.

Trocha kýče nikdy nikoho nezabila, ne?


Na závěr pár fotek z vánoční Larnaky


a jedna z Nikosie

Jinak vám všem přeji krásné a hlavně klidné Vánoce! :)

Tereza

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Terezko, jak se říká - jíný kraj jiný mrav - zvyky jsou různé. Věřím, že tě to překvapilo.
    Také přeju krásné vánoce prožité v klidu a pohodě.
    Jarka

    OdpovědětVymazat

}