Zasněžený Kypr | Snowy Cyprus

V minulém článku jsem vám slíbila příspěvek o zasněženém Kypru, tak tady je!  Věřím, že většina z vás má Kypr zafixovaný jako tropickou...

V minulém článku jsem vám slíbila příspěvek o zasněženém Kypru, tak tady je! 

Věřím, že většina z vás má Kypr zafixovaný jako tropickou destinaci, a proto vás dnešní článek může překvapit. Kypr ale opravdu není jen o moři a plážích. :) Na Kypru se se sněhem máte šanci potkat hlavně na horách (když nepočítám pár bláznivých dnů, kdy nasněží i v hlavním městě, Nikosii, jako tomu bylo na Silvestra).
Fotky v dnešním článku jsou ze středečního výletu do pohoří Troodos, což je největší kyperské pohoří, jehož nejvyšší hora Olympus má 1952 metrů. Budete mi věřit, že si tam můžete i zalyžovat na čtyř sjezdovkách?
Tato oblast byla známa už ve starověku a to díky dolům, ve kterých se těžila měď, která byla následně rozvážena do celého Středomoří.
V pohoří se nachází řada malých nádherných vesniček (o jedné z nich – Kakopetrii už na blogu byl článek tady), ze kterých na vás dýchne taková ta klidná řecká atmosféra. V Troodosu je rovněž velké množství krásných kostelů a klášterů, převážně z byzantského období.


Víc snad netřeba dodávat. Myslím, že fotky mluví za vše.. snad jen dodám, že to byl opravdu jeden z nejlepších výletů, jaký jsem zatím na Kypru podnikla. Jako bych se najednou octila v úplně jiném světě, který byl tak podobný tomu českému. ach jo :)

p.s. Dneska jsem se na internetu dočetla, že v jedné z oněch malých horských vesniček má být dokonce i československá restaurace.Today I have a post for you about snowy Cyprus. Maybe some of you will be surprised but yeah. Cyprus is not just about sea and beaches. However Cyprus is known for its warm climate and mild winters, very often it also experiences snow.
Pictures in today’s post were taken on Wednesday in Troodos mountains. Troodos’ highest peak is called Mount Olympus and has high 1952 meters. Will you believe me when I tell you that you can go even for skiing in Cyprus? Mount Olympus hosts four ski slopes! You can also find so many churches ad monasteries there, mainly from Byzantine art. Honestly it was one of my best trips in Cyprus because it suddenly gives you the feeling that you are in totally different world and the area reminded me so much of Czech.
 nádhera, no ne?

A na závěr mám na vás malou prosbu. Mohli byste mi napsat, jaký typ článků máte nejraději či je tady něco co vás o Kypru zajímá?
Líbí se vám více články s fotkami nebo byste uvítali více článků povídacích? Předem děkuji moc za každý komentář! :)

Jinnak bych vám chtěla připomenout, že mě můžete sledovat na facebooku či na instagramu

Tereza

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Bože to je nádhera! Hned bych tam chtěla být taky :). Vypadá to hrozně zvláštně, jak je všechno zelený a najednou do toho bílo.
  Jinak k tvé otázce, mně se líbí hodně fotek a k tomu nějaké zajímavosti, které se prostě jen tak někde nedočtu (např. v průvodcích). Líbil se mi třeba ten článek, jak si popisovala lékařství na Kypru - prostě shrnout nějaká fakta + tvůj subjekttivní komentář :)

  OdpovědětVymazat
 2. Terezko, tak to musel být fajn výlet a se sněhem, to bych opravdu nečekala... a koukám skoro 2 000 metrů nad mořem.. to je úžasný ... děsně se mi líbí ta poslední fotka .. a taky koukám, že kočičáci jsou všude ...
  Já mám fotky moc ráda, a povídání je taky fajn, člověk se dozví něco nového. Víš, já o Kypru moc nevím, tak to je pro mě lákavé.
  Měj se hezky. Jarka

  OdpovědětVymazat
 3. čauky, v jakém měsíci se mám přijet podívat? :)

  OdpovědětVymazat

}