Laiki geitonia - Nicosia

Pěkné čtvrteční odpoledne, v dnešním příspěvku bych vám ráda představila kousek hlavního města Nikósie. V Nikósii bydlím, c...

Pěkné čtvrteční odpoledne,

v dnešním příspěvku bych vám ráda představila kousek hlavního města Nikósie.

V Nikósii bydlím, chodím zde do školy, ale pokud chci vyrazit někam na výlet, tak si vybírám spíše místa mimo ni, protože se mi zdá, že zde až tak moc věcí k vidění není. 
Toto jsem se ale rozhodla změnit a každý týden se snažím objevit aspoň jedno pěkné místo, o kterém bych vám mohla něco říct.

Dneska bych vám ráda ukázala tzv. Laiki Geitonia (v řečtině Λαϊκή Γειτονιά), žádný český ekvivalent místo nemá. Jedná se o tradiční čtvrť, která se nachází přímo v srdci starého města, uprostřed hradeb.


Hello,

in today’s post I would like to introduce you my favourite part of Nicosia which is called Laiki Geitonia (in Greek Λαϊκή Γειτονιά), it is a traditional neighborhood which you can find inside the walls of the old city of Nicosia.

 
 

Jedná se o čtvrť, která se až do 80. let nepyšnila zrovna nejlepší pověstí (upřímně - já bych se tam nevydala v noci ani teď). Nedávno ale byla zrekonstruovaná a slouží jako ukázka tradiční městské kyperské architektury.
Můžete zde najít domy převážně z konce 18. století, které dnes slouží jako taverny, dílny a obchůdky, které nabízejí tradiční kyperské výrobky. 

It is a pedestrian area with buildings that date from the end of 18th century with small narrow streets hosting many little restaurants, coffee shops and souvenir and craft shops.
Until the 1980s, the area was known as a home for various "dens of iniquity" but recently the houses have been restored keeping traditional Cypriot urban architecture.
  


 
  
 

 

 

Tereza

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Ou yeah! Vy už tam máte svetrovou sezónu? Pošli trochu tepla i do ČR, prosím...
    Čtvrť je to pěkná, budí ve mně dovolenkovou náladu, což se teďka velice hodí - před státnicema, když mám psát diplomku :D :D

    OdpovědětVymazat
  2. Terezko, hned na první fotce sluníčko, tady je ho poskrovnu ...
    moc hezké záběry... já bych se kochala u tich prodejců .. krajky, deštníky, vůbec ruční práce atd. ... pak někde kafíčko ... to by byl fajn den ...

    OdpovědětVymazat

}