Plameňáci v Larnace | Flamingos in Larnaca

Dobré ráno, vzpomínáte si, jak jsem se už v několika článcích zmiňovala o slaném jezeře v Larnace? O tom, že se vždy v zimním...Dobré ráno,

vzpomínáte si, jak jsem se už v několika článcích zmiňovala o slaném jezeře v Larnace? O tom, že se vždy v zimním obdoví "zabarví" do růžova díky plameňákům, kteří zde přilétají strávit zimu?
Než jsem jela domů na Vánoce, jeden výlet jsem si do Larnaky udělala (fotky tady), ale jezero bylo stále zčásti vyschlé a plameňáci nikde.
Po mém návratu na mě čekalo překvapení. Po cestě z letiště do Nikosie mě přivítalo ono známé "štěbetání" (nevím, jak přesně zvuk, který plameňáci vydávají popsat. můžete si ho poslechnout tady). Proto jsem se hned druhý den do Larnaky vrátila a pořídila tyto fotky.
Bylo to moje první focení s novým foťákem a musím říct, že jsem z výsledku nadšená. Vidíte rozdíl oproti příspěvkům z minulého roku?
Možná si kladete otázku, proč jsou některé fotky světlé a jiné naopak tmavé. Jednoduchá odpověď  - sluníčko a aprílové počasí.


Pokud někdy zavítáte na Kypr v zimním období,  návštěvu slaného jezera si nesmíte nechat ujít! A to myslím vážně! I přesto, že se k plameňákům velice blízko nedostanete, jelikož logicky nejsou na břehu jezera, ale v bezpečí uprostřed, ta neskutečně nádherná podívaná stojí za to! Dalším problémem je chození mimo stezku pro chodce - půda kolem jezera je nasáklá vodou a brzy v ní jste po kotníky. :)
Myslím, že taková koncentrace plameňáků na jednom místě a navíc ve volné přírodě je opravdu vzácná. Na internetu jsem se dočetla, že letos se počet plameňáků odhaduje na 10 000, (!!!! opravdu jsem se nepřepsala a opravdu to tam tak vypadá) což je údajně takový průměr. Někdy jich přiletí až 20 000, což mi přijde neskutečné!
Kromě slaného jezera v Larnace se ještě vyskytují v slaném jezeře v Akrotiri (jedna ze dvou britských vojenských základen), kde ale někteří z nich zůstavají po celý rok, jelikož tam voda nevysychá. V Larnace většina zůstává až do pozdního jara a pak se vydává zase dál.
 
Fotek je tentokrát víc než obvykle, ale jednak jsem nedokázala vybrat a jednak jsem je vám chtěla ukázat i z dálky, abyste viděli, jak jsme se k nim postupně a postupně přibližovali. :)
 

Hello everybody,

do you remember that I have many times mentioned Larnaca salt lake? And also I have talked about that it is  turning to pink during winters? Before I went home for Christmas I had made one trip to Larnaca to check out the flamingo situation there (you can find the post here). Unfortunately they were not there yet.

Such a nice surprise was waiting for me right after my arrival – flamingos finally came. They said that this year is there around 10 000 of them, which is usual average number but some years the number of them even reaches up to 20 000.

You can meet flamingos in Larnaca salt lake and also in salt lake located in  Akrotiri where they sometimes stay all year, because there is always a little bit of water comparing with Larnaca’s one which is always dry during summers and that´s why in Larnaca they usually stay only until late spring.


Trvalo mi hodně dlouho, než jsem si uvědomila, že onen růžový pás není plot, ale plameňáci! 


stopy :)
 


 
 

 
 
 
 

Mějte se fajn!

Tereza

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Opět velmi krásné fotky. Moc se mi líbí ty tmavé - černobílé.
  Musí to být úžasný pocit, vidět tolik plameňáků pohromadě :).
  S

  OdpovědětVymazat
 2. Terezko, plameňáci jsou nádherní ... a v takovém množství to musí být ve skutečnosti něco úžasného .. krásně si je nafotila ...
  Hezké dny přeju.Jarka

  OdpovědětVymazat

}