Uplynulý týden | Week in pictures

Pěknou neděli ! T yto fotky jsou z výletu do kláštera Kykkos , který leží v pohoří Troodos. Nejspíš jsem to zde zmiňova...

Pěknou neděli!

Tyto fotky jsou z výletu do kláštera Kykkos, který leží v pohoří Troodos. Nejspíš jsem to zde zmiňovala už hodněkrát, ale pro mě je většinou již samotná cesta na Troodos zážitkem. Jen pro představu – před vámi se tyčí hory, které jsou pokryty sněhem a po pravé straně se rozkládá Středozemní moře v celé své kráse. Jen jednu chybu na kráse má, a to tu, že se jedná o okupovanou část Kypru, takže i přesto, že je od vás opravdu kousek, nemůžete se tam jen tak rozjet... 
These pictures are from my trip to Kykkos monastery, which lies in Troodos mountains. I don't want to repeat myself but believe me – just the ride there it is an awesome experience. Just imagine it – right in front of you you can see mountains covered by snow and meanwhile on your right side spreads endless Mediterranean sea. Unfortunately this part of sea lies in the occupied area, so however it is so closed, you cant just go there..


Larnaka

Kostel sv. Lazara v Larnace 
Saint Lazarus Church in Larnaca
Takové typické zlatnictví aneb ikony všude


Vesnička Kalopanayiotis v pohoří Troodos
Village of Kalopanayiotis which lies in Troodos


Typický platter - většinou dostanete mix grilovaného masa - kuřecí a vepřové souvlaki, žebírka, grilovaný kyperský sýr halloumi a kyperskou klobásku sheftalia.
Typical platter where you usually get mix of grilled meats – here you can see chicken and pork souvlaki, cypriot cheese halloumi, ribs and cypriot sausage sheftalia. 


Řecký salát
Greek saladKoleje Kyperské univerzity - musím se opravdu smát, když je srovnám s kolejemi, na kterých jsem bydlela v Brně.
Student halls of University of Cyprus


V pátek se mi naskytla skvělá příležitost. Byla jsem pozvaná na prezentaci nové knížky kyperské spisovatelky Vivian Avraamidou-Ploumpi, která od roku 1997 žije a pracuje v Praze.  Vivian Avraamidou-Ploumpi se narodila ve Famagustě, kterou v roce 1974, kdy severní část Kypru obsadili Turci, musela opustit. Právě této bolestivé zkušenosti je věnována jedna z jejích knížek, která byla dokonce přeložena do češtiny pod názvem Zaváto v písku, tak se kdyžtak na ni podívejte :)
Její nové dílo je soubor povídek z Prahy. Co vám budu povídat, málem jsem tam pukla hrdostí! Hovořila o tom, jací Češi jsou, o Bohumilu Hrabalovi a jeho pábitelích, o českém pivě a o melancholické Praze.. Na překlad tohoto povídkové souboru do češtiny si však musíte ještě chvíli počkat.
Rozhovor s Vivian si můžete přečíst tady.

On Friday I got an awesome opportunity. I was invited for book presentation of Cypriot writer Vivian Avraamidou-Ploumpi, who is from 1997 living and working in Prague.


A jaký byl váš týden?

Tereza

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Terezko, moc zajímavé povídání a ten rozhovor taky.. nedovedu si představit, že bych musela nedobrovolně opustit svůj domov...
    Hezké dny ti přeju. jarka

    OdpovědětVymazat

}