Začátek semestru aneb jak u blbečků na písečku - pokračování

Hezký den,   dnešním článkem bych vám chtěla dokázat, že ačkoliv se to může zdát, opravdu zde není vše růžový a zalitý sluncem. Kdo...

Hezký den, 
dnešním článkem bych vám chtěla dokázat, že ačkoliv se to může zdát, opravdu zde není vše růžový a zalitý sluncem.
Kdo mě sleduje už delší dobu, možná si vzpomíná na článek ze začátku podzimního semestru (tady) – tento článek bude velice podobný.

Začátek nového roku byl pro mě docela náročný. Během prvního lednového týdne jsem musela složit všechny zkoušky v Brně, v druhém lednovém týdnu jsem se vrátila na Kypr. Musela jsem ale dopsat a odeslat dvě eseje do Brna, dokončit první část magisterské diplomové práce, napsat ještě jednu esej na kyperskou univerzitu a do toho si vybrat a zaregistrovat pokusit se zaregistrovat předměty tady na Kypru.


Víte, nikdy by mě nenapadlo, jak takový výběr předmětů může být složitý. Na Masarykově univerzitě v Brně máme informační systém –  takzvaný IS. Tam si člověk jednoduše zaregistruje předměty – povinné podle šablony, volitelné podle zájmu a osobní preference. Pokud nenastane problém ohledně kapacity, automaticky se mu zapíšou a je to. Když mám dostatek kreditů, podám si žádost o zápis do dalšího semestru a finíto.

Tady?

Slušně řečeno – jak u blbečků na písečku. (opět) Jen tak pro představu, jak to probíhalo tentokrát:Výuka mi začíná v pondělí 18. ledna, v pátek odpoledne (15. ledna) začínám být mírně nervózní, jelikož jsem stále neobdržela žádný seznam předmětů. Posílám koordinátorce na Kypr email, ta mi vzápětí posílá ne jeden, ale rovnou dva katalogy předmětů – jeden v řečtině, druhý v angličtině. Jsem klidná do té chvíle, než oba katalogy otevřu a zjistím, že obsahují naprosto rozdílné předměty a mají totožné pouze kódy… vítej zpátky, Terezko!

Škola začala 18. ledna. Do pátku 22. jsem musela mít vybrané předměty a musela mít odevzdaný registrační formulář. Po magickém datu 22.1. se již dají předměty pouze rušit nikoliv přidávat.

Hned v pondělí 18. píšu svému oborovému koordinátorovi, jestli by se se mnou během týdne sešel na pět minut kvůli podpisu na registračním formuláři,  protože bez něj nejsem schopná ničeho. A on, že sorry, že je opět neskutečně zaneprázdněn a že dříve než 29.1 čas mít nebude. AHA.

Panika se stupňuje. Volám mamce, ať mi převede na účet nějaké peníze, že si kupuji letenku a letím domů. Mamka se chytá za hlavu, nechápe proč něco řeším, když nikdo jiný tady nic neřeší.

V pátek 29.1. (tedy týden po deadlinu) jsem měla schůzku s mým koordinátorem, poté jsem utíkala přes celou Nikosii za druhou koordinátorkou, že teda mám onen potřebný podpis. Paní mi odpovídá, že nooo jakože hm.. s registrací neví.. že až bude mít čas, tak na to koukne. Dále od ní potřebuji podpis a razítko na dokumenty pro mou univerzitu v Brně. Abyste rozuměli – žádné vypisování, pouhý podpis, datum a razítko. Co myslíte? Odcházela jsem s potvrzenými dokumenty?
Chvilka napětí.
Samozřejmě, že NE. Neměla čas, ale že se nemám znepokojovat , že až si čas najde, podepíše je a naskenované mi je pošle. Aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Moc jsem se s ní nechtěla dohadovat, aby se mi nepomstila jako minulý semestr, kdy mi sice formuláře naskenované poslala, ale jaksi postrádaly onen potřebný podpis a razítko.


Momentální situace je taková, že jsem zaregistrovaná do předmětů do kterých nechodím a ty, které pravidelně navštěvuji zapsané nemám. tím pádem nemám přístup do materiálů na internetu a ani mi od profesorů nechodí emaily typu: odpadá hodina. Já se pak ženu do školy a dorazím do prázdné učebny.

O potencionálním vývoji událostí vás budu innformovat. :)

Ještě, že prostředí univerzity je opravdu pěkné a dokáže mi spravit náladu :)
 


  Jinak něco málo k fotkám. Všechny jsou z tzv. starého kampusu, kde mám všechny moje hodiny. V podstatě se jedná o filozofickou fakultu (Faculty of letters), kde sídlí pouze pár oborů jako - Katedra novořeckých a byzantských studií, Katedra klasických studií a filozofie,  Katedra historie a archeologie a Škola novořečtiny.https://farm2.staticflickr.com/1466/24147871333_6a7863ea22_c.jpg


Mějte se hezky a važte si české mentality!

TerezaYou Might Also Like

5 komentářů

 1. Trpělivost růže přináší.
  Krásné budovy, tam by se studovalo :).
  S

  OdpovědětVymazat
 2. Jako bych se viděla v Peru :D ano, proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Pokaždý, když mě v ČR něco nase*e, tak si vzpomenu na tohle a hned je mi líp :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 3. Terezko, tak já byla už z toho čtení na nervy ... no, hlavně, že se vše srovná ... ale to prostředí je opravdu nádherné !!
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jarko, tady je takový přístup ke všemu..stane se ti něco poprvé, zuříš, stane se to podruhé si klidnější..a na závěr si řekneš nějak bylo, nějak bude a neřešíš, jinak bys tady neměla šanci "přežít".. :)

   Vymazat

}