APOKRIES - KARNEVAL | CARNIVAL 2016

 19.3.2016 Hezký večer, dneska jsem si pro vás připravila článek s fotkami z nedělního karnevalu, na který jsem se těšila několik ...
 19.3.2016
Hezký večer,
dneska jsem si pro vás připravila článek s fotkami z nedělního karnevalu, na který jsem se těšila několik měsíců!
Karnevalové období se v řečtině nazývá apokries. Jedná se o období tří týdnů před tím, než začne 40denní velikonoční půst.
Na Kypru se ten největší slavnostní průvod koná v Limassolu a je jím zároveň zakončeno karnevalové období. Tento rok vyšel na neděli 13. března.
Nebála bych se tvrdit, že se jedná o jednu z největších událostí roku - svědčí o tom fakt, že se ten den do Limassolu přesune celý Kypr. Samozřejmě, že se menší průvody konají i v ostatních městech, ale ten v Limassolu je největší a nejvíce populární. Pokud se nechcete zaseknout na dálnici v zácpě, musíte vyrazit brzo ráno a řeknu vám - neexistuje nic lepšího, než když vás předjíždí 150 kilový motýlek s tykadýlky či Mickey Mouse. :)

V souvislosti s karnevalem bych se ještě ráda zmínila o jednom důležitém dni - o tzv. Kouřovém čtvrtku (Tsiknopempti), výraz by se dal doslova přeložit jako čtvrteční kouř grilovaného masa. Kouřový čtvrtek je čtvrtek před první karnevalovou nedělí a je to den, který se nese ve znamení grilování a den, kdy všechny taverny doslova praskají ve švech. Kypřané si pochutnávají na skopovém, klobáskách, souvlaki nebo na tradičím kyperském sýru Halloumi. 

Hello everybody,

today I have a post about last Sunday´s carnival for you. Carnival period is called apokries and it is period of three weeks before 40 days of Lent.
There is a big parade in Cyprus on the last Sunday of this period in Limassol. This year it was on 13th of March. I am not afraid to say that Carnival it is one of the biggest events in Cyprus. On the last day of carnival all Cyprus gathers in Limassol for a big parade. Of course that there are small parades in every city but the one in Limassol is the biggest one and the most popular one.
Talking about carnival period, I would like to mention one day which is part of the traditional celebrations for Carnival season in Greece and Cyprus.
This day is called Tsiknopempti and literally it means Thursday of the Smoke of Grilled Meat and it is the Thursday before first Sunday of carnival. All tavernas and restaurants are full ad Cypriots are enjoying souvlaki, sausages or traditional Cypriot cheese - halloumi.

  

 BUBLINKOVÝ MUŽ / BUBBLE MAN
 
TLUSTÍ SAMURAJOVÉ / FAT SAMURAIS

 

 


HIPPIES
 


 FARAONI / FARAONS LÍNÍ BOXEŘI / LAZY BOXERS

TUČŇÁCI Z MADAGASKARU / PENGUINS OF MADAGASCAR


 


 


CLASH OF CLANS (kdo zná? :))
 


SUSHISÓJOVÁ OMÁČKA / SOY SAUCE
KYPŘANI JDOU NA OSCARY (toto jsem trošku nepochopila) / CYPRIOTS GO TO OSCARS FÉNIXOVÉ / PHOENIX


PIRÁTI

 
originální EINSTEINI
 
 ICE ICE BABY

DIVADLO KYPRU/ CYPRUS THEATRE

CAPTAIN AMERICA 

 
 


 

 
A jak to vypadá po karnevalu? / After carnival..

 

 


Který kostým vás nejvíce zaujal? 

Mějte se hezky a uvidíme se zase v pondělí! :)

You Might Also Like

3 komentářů

  1. To musí být nádhera vidět to všechno naživo.

    OdpovědětVymazat
  2. Terezko, tak to je pěkný... parádní den, co !

    OdpovědětVymazat

}