LIMASSOL - PROMENÁDA | LIMASSOL PROMENADE

 16.3.2016 Pokud se nepletu, zatím jsem se na blogu nikdy nezmiňovala o druhém největším městě Kypru – o Limassolu (řecky L...

 16.3.2016
Pokud se nepletu, zatím jsem se na blogu nikdy nezmiňovala o druhém největším městě Kypru – o Limassolu (řecky Lemessos). Toto se ale dneškem mění a připravte se, že o Limassolu budete slýchat číst pravidelně.
Nedávno jsem si tam udělala výlet a byla jsem městem opravdu okouzlena a příjemně překvapena. Pokud bych se v budoucnu rozhodla na Kypru žít, volila bych určitě Limassol. Limassol je jediné město na Kypru, které je "živé" po celý rok – ve srovnání s Larnakou, která je živá pouze přes léto a v zimě připomíná město duchů či Nikósií, která je zase opuštěná v létě.
Limassol je plný cizinců a navíc na mě působí jako město, které je vybudované pro lidi. Jsou zde pěší zóny, cyklistické zóny, parky.


Dneska bych vám chtěla ukázat jednu z top atrakcí tohoto města, kterou je kilometr dlouhá promenáda podél moře. Můžete zde potkat maminky s kočárky, lidi na kolech/kolečkových bruslích, pejskaře, běžce..
Víc k ní asi dodávat nebudu, protože si myslím, že fotky mluví za vše.


Hello,

if I am not mistaken I have never posted anything about Limassol yet. This will be changed today and please prepare yourself for more articles about this second largest city of Cyprus. Why? I have been there recently and honestly I was amazed such a nice city Limassol is. If I would decide in far future to live in Cyprus – Limassol will be my choice. It looks more like European city and also it seems like it is city for people – so many parks, pedestrian zone, bicycle trail.. and plus is the only city in Cyprus which is alive in all four seasons.

Today I would like to show you Limassol seafront promenade which is one of the top attractions in there. It is one kilometer long and it is right next to sea so you can imagine how calming it is to just walk there!


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


A takhle to vypadá v neděli, kdy mají Filipínky volno a i přes zákaz vstupu na trávník si vesele pořádají pikniky
 


na promenádu v podpatcích vstup zakázán..
 

a  malá záhada nakonec..

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Promenáda u moře ... to je ono ... tam bych byla asi často ...
    Jarka

    OdpovědětVymazat

}