ZOO LIMASSOL

19.4.2016 P ě kn é úterní ráno, na dnešek jsem si pro vás připravila článek z výletu do Limassolu, konkrétně z jeho vyhlášené zoologic...

19.4.2016
Pěkné úterní ráno,
na dnešek jsem si pro vás připravila článek z výletu do Limassolu, konkrétně z jeho vyhlášené zoologické zahrady.
Myslím, že je z příspěvků na blogu patrné, že miluju zvířata, proto obecně nejsem ze zoologických zahrad kdovíjak nadšená - samozřejmě chápu jejich přínos, na druhou stranu mi nedělá dobře se dívat na zvířata v klecích s minimem prostoru.
Limassolská zoo mě ale naprosto okouzlila. Nese sice označení zoologické zahrady, ale spíše se jedná o větší park, ve kterém můžete vidět exotická, ale i naprosto běžná zvířata ve velkých výbězích.

Hello,
for today I have prepared a post about the Limassol zoo. As you could noticed, I love animals and that's why my attitude to zoo is a little bit complicated. On one hand I understand that they are important and that they have many advantages but on the other hand i don't feel good to see animals in tiny cages. But honestly - Limassol zoo is something completely different - more than a zoo is a big park where animals are provided with enough space


Tamarín pinčí 
Cotton-top tamarin
 

 


Všimněte si klokaního miminka ve vaku!
Baby kangaro!
 
 Možná si lámete hlavu nad tím, co za podivného zajíce to leží vedle lamy a kapybary... Dovolte mi vám představit maru stepní! Já jsem se s ní nikdy předtím nesetkala, ale na základě informací z internetu se vyskytuje ve většině českých zoologických zahrad a jednu dobu se dokonce vyskytovala i v Česku ve volné přírodě..
Honestly, I have never seen this animal before. It looks like rabbit but its not rabbit but rodent called Patagonian mara.


A to jsem si myslela, že to dělá jen moje Sindynka. :)
And I was thinking that this is just  my dog specialty :)


To nejvíc nejroztomilejší stvoření na celém světě! Kapybara! Nedokážete si představit, jak rozkošná byla miminka naživo.
The cutest animal ever - baby capybara!
  

  

 

 

 

 

  


Mějte se hezky!

You Might Also Like

6 komentářů

 1. Všechna ta zvířata jsou tak roztomilá, že bych si je nejraději nastěhovala domů. Pořídila si velký barák a chovala na obří zahradě surikaty, lemury, kapybary a mývala.

  OdpovědětVymazat
 2. Terezko, tak to byl fajn výlet ... pěkné fotky.. zvířata mám taky ráda ...
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 3. Jééé, zoo v Limassolu vypadá krásně. Já byla na Kypru v zoo v Pafosu a byla jsem mile překvapena. Ač je zoo malá, je hrozně útulná a myslím, že zvířata tam mají relativní dostatek prostoru (Taky nejsem příznivcem ledních medvědů v akvárku 2x2 metry). Kypr je moje srdeční záležitost, už několik let tam jezdíme vždy na podzim a je to takové poslední ohřátí před pro mě šílenou zimou. Vždycky si čtu tvoje články a tiše závidím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jojo, počasí na podzim je tu hrozně fajn, už nejsou šílená vedra, je "jen" teplo a stále se dá koupat v moři :)

   zoo v pafosu je další bod na mém pomysleném must-see listu, jen kdyby pafos neležel na opačném konci ostrova...:)

   Vymazat

}